[-]
آخرین ارسالی ها
به نام حضرت پروردگار(در ادامه سهم بندی در گنج)
آغاز کننده:irandust آخرین ارسال توسط:avinar_azadi پاسخ ها:29 تفسیر / آموزش / حفاری و کاوش / و .... بازدید ها:302 زمان:امروز
درخت زالزالک و علائم همراه
آغاز کننده:ayna1000 آخرین ارسال توسط:ayna1000 پاسخ ها:0 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) بازدید ها:2 زمان:امروز
مراحل کار در غار بصورت تجربی(جنبه آموزشی)+عکس
آغاز کننده:kurdestan.golden آخرین ارسال توسط:ayna1000 پاسخ ها:81 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) بازدید ها:3771 زمان:امروز
جناب استاد عزيزيان
آغاز کننده:رامين آخرین ارسال توسط:aghbali پاسخ ها:30 پیشنهادها و انتقادات بازدید ها:299 زمان:امروز
به دنبال هم ولایتی
آغاز کننده:حفار آخرین ارسال توسط:سجاد۲۵ پاسخ ها:2 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (بدون عکس) بازدید ها:48 زمان:امروز
راهنمایی در مورد دو تپه در فاصله 500 متری آتشکده
آغاز کننده:ramazan7273 آخرین ارسال توسط:ayna1000 پاسخ ها:0 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) بازدید ها:14 زمان:امروز
مشاوره در مورد سنگ
آغاز کننده:مسعود711 آخرین ارسال توسط:مسعود711 پاسخ ها:0 شهاب سنگ ، سنگهای قیمتی وسنگ پژوهی بازدید ها:10 زمان:امروز
بهترین شخص انجمن از نظر شما
آغاز کننده:pandorsa88 آخرین ارسال توسط:رامين1 پاسخ ها:47 بحث های آزاد بازدید ها:611 زمان:امروز
به مشکل برخوردیم . لطفا کمک کنید .
آغاز کننده:رامین66 آخرین ارسال توسط:ayna1000 پاسخ ها:70 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) بازدید ها:1362 زمان:امروز
راهنمایی در مورد تپه
آغاز کننده:abbasss آخرین ارسال توسط:ayna1000 پاسخ ها:63 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) بازدید ها:2382 زمان:امروز
جهت حرکت: - سرعت: - (ایست | حرکت) - تازه سازی
Plugin By Hamed

نظرسنجی: ایا شاقول جیوه ای واقعیت دارد؟
بله و خوب کار می کند
بله ولی کارآیی خوبی ندارد
خیر کاملا سرکاری است
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شاقول جیوه ای
۱۷-۷-۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ صبح
ارسال: #1
شاقول جیوه ای
با سلام به تمامی دوستان

من انواع مختلف شاقول جیوه ای رو با کلی هزینه ساختم ولی هیچکدام از آنها جواب نداد میخواستم بدانم ایراد از ساخت من است یا کلا شاقول جیوه ای سرکاری است؟

لطفا یک جواب قانع کننده به من بدهید
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Paris-Gold
۱۷-۷-۱۳۹۲, ۰۲:۲۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۷-۱۳۹۲ ۰۸:۳۸ صبح، توسط irantreasure.)
ارسال: #2
RE: شاقول جیوه ای
من دیدم کسی رو که با شاقول جیوه ای رد بزنه ولی اینی که شما ساختین رو باید ببینی رو اصولش ساختی یا نه،از چه الیاژی استفاده کردی، اگه طبق اصول ساخته باشی و تمرکز لازم هم داشته باشین میتونین یه کارایی انجام بدین، البته از نظر بدنی و فکری نباید خسته باشین و یه سری قواعد دیگه هم داره، مثل پا برهنه -دستای خیس وغیره

سیاهی لشکر نیاید به کار...که یک مرد جنگی به از صد هزار
[تصویر:  131.gif]
 سپاس شده توسط landsat11 ، Paris-Gold
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۱:۵۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸-۷-۱۳۹۲ ۰۲:۵۰ عصر، توسط irantreasure.)
ارسال: #3
شاقولی که من ساختم از جنس برنج است و جیوه ای که توی اون ریختم جیوه آلمانی اصل بوده، البته باید بگم که جیوه از نوع نقره ای می باشد و جیوه قرمز پیدا نکردم و اصلا شاید جیوه قرمز وجود خارجی نداشته باشد چون مکانی برای خرید جیوه قرمز پیدا نکردم و نقشه ساخت آن مشابه عکس زیر است:

[تصویر:  102.jpg]

لطفا نظرتون رو درباره این نوع شاقول جیوه ای بگید و اینکه ایا این نوع شاقول جواب میدهد یا خیر اگر جواب میدهد به چه طریق؟

ممنون
 سپاس شده توسط Paris-Gold
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۲:۳۱ عصر
ارسال: #4
(۱۷-۷-۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ صبح)landsat11 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به تمامی دوستان

من انواع مختلف شاقول جیوه ای رو با کلی هزینه ساختم ولی هیچکدام از آنها جواب نداد میخواستم بدانم ایراد از ساخت من است یا کلا شاقول جیوه ای سرکاری است؟

لطفا یک جواب قانع کننده به من بدهید
با تشکر

اگه اصول ساخت رو رعایت کرده باشین مشکل جیوه شماست .
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ عصر
ارسال: #5
چه نوع جیوه ای باید باشه واز کجا میشه خرید؟
من جیوه نقره ای المانی خریدم . البته از یک فروشگاه لوازم پزشکی که طرف اشنا بود ومورد اطمینان خریدم
 سپاس شده توسط Paris-Gold
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ عصر
ارسال: #6
هر کسی چیزی گفته مثلا یکی میگه المانی و یکی میگه جیوه سبز و یکی میگه قرمز و کسی میگه جیوه هواچیما و کسی میگه جیوه دندان پزشکی و کسی میگه دماسنج و .....
بنظر بنده جیوه باید اصل باشه این جیوه های امروزی یا دوز پایینی دارن یا ترکیباتشون تغییر کرده که هیچکدوم جواب نمیدن .
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۵:۰۳ عصر
ارسال: #7
درود
شاقول کلا یک وسیله سطح یابه
کارکردش هم واقعیت داره مثلا اون شاقول تیتان که بعضی شرکتا هم میفروشنش عین افعی میره سراغ طلا اما تا حدود 1-1.5 متر
و کلا خطای بسیار زیادی دارن این به اصطلاح شاقولها

اگر برای استان زنجان نسخه دارید پیغام خصوصی بدید
 سپاس شده توسط reza vir ، Paris-Gold
۱۸-۷-۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ عصر
ارسال: #8
از نظرات دوستان بسیار تشکر می کنم با وجود این تفاسیر چه وسیله و یا چه نوع شاقولی را برای جستجو پیشنهاد میکنید؟

امیدوارم نظرات شما سازنده و راهگشای همه باشد

سپاس شده توسط Paris-Gold
۱۹-۷-۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ صبح
ارسال: #9
ردیاب انتنی خیلی شرف داره نسبت به شاقول

اگر برای استان زنجان نسخه دارید پیغام خصوصی بدید
۱۹-۷-۱۳۹۲, ۰۳:۳۹ صبح
ارسال: #10
اولا جیوه قرمز چون مصرف ن ظ ا م ی داره کلا خرید و فروش نمیشه و اگر گیر بیارید خداد تومن پولشه ( اصلا نیست نگردین).جیوه دماسنج اصلا به درد نمیخوره چون مشتقات نفت قاطیشه. (اگه بشکنین میبینین یه بوی نفتی میده). جیوه نقره ای هم روسی وچینیش تو بازار هست تو پک 100 گرمی بین 80 تا 130 تومن هم پولشه. ساخت خود شاقول باید دیواره بسیار نازکی داشته باشه که کار هر تراشکاری نیست( 2-3 میلیمتر باید باشه ) بدنه شاقول نباید خط داشته باشه - قسمت رزوه باید خیلی دقیق باشه که گاز جیوه خارج نشه و به خوبی عایق شده باشه و هر سه چهار ماه هم جیوش باید تعویش بشه.کلا ساختش دردسر داره . کار میکنه اما به درد جای گبری نمیخوره چون اگه چند تا قبر باشه گیجتون میکنه. کلا کارایی داره مثل شافول ابوعلی سینا که چند صد سال پیش راجبش تو کتاباش گفته اما .........
من کلی گفتم، اساتید ایرادشو بگیرن و کاملش کنن
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جیوه سرخ راز گل سرخ 22 740 ۲۳-۳-۱۳۹۳ ۱۲:۵۷ صبح
آخرین ارسال: saber2717
  کاربرد شاقول طلا یاب فروهر 10 706 ۱-۳-۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ عصر
آخرین ارسال: PIRMARD
  شاقول میخوام arash tak 1 180 ۲۶-۱-۱۳۹۳ ۰۶:۳۶ عصر